מי אנחנו

לב פעילותה של אוליוובר היא שיפור איכות הסביבה. ועל כן, באוליוובר איננו עוסקים בשאלה איך אנחנו תורמים לסביבה. ככל שנמכור יותר כך תגדל תרומתנו לסביבה. אוליוובר היא חברה סביבתית. בקיומה היא חותרת לשינוי המצב הקיים. הצלחתה תביא לשינוי. בפעילותה העסקית אוליוובר רואה שתי שורות תחתונות – השורות הכספית והשורה הסביבתית.

באוליוובר אנחנו אוספים גפת זיתים (שאריות תעשיית שמן הזית), שסילוק לא נאות שלה פוגע בקרקע ובמי תהום. אנחנו ממחזרים את הפסולת הזו למוצרי הסקה לקמינים, שהשימוש בהם מפחית את התחממות כדור הארץ לעומת שיטות חימום אחרות, כולל עצים. השימוש במוצרים שלנו פותר בעייה של סילוק פסולת וחוסך את הצורך לכרות עצים.

ואגב, המוצרים שלנו מעולים.

החזון שלנו הוא לפתח מגוון של פתרונות לבעיות סביבתיות ומתן מענה לצרכים בצורת מוצרים. כאמור, היום אנחנו ממוקדים בגפת זיתים, אבל בוחנים שימושים בפסולות אחרות. היום אנחנו מייצרים גלילי הסקה מגפת, אבל פיתחנו מוצרים נוספים שייצורם התעשייתי יחל בקרוב. הצמיחה העסקית של אוליוובר תבוא משכפול מודל הפעולה שלנו במקומות אחרים בעולם בהם קיימת פסולת חקלאית ללא שימוש. כך, ככל שנגדיל את היקפי הייצור שלנו, נביא תועלת רבה יותר לסביבה.

אוליוובר הוקמה לפני 5 שנים על ידי אבי לורבר שחיפש דרכים להפוך פסולות למוצרים. הוא הקים את המיזם בגליל והחל בניסיונות לגבש את החומר לכדי מוצר המתאים לשימוש בעידן המודרני. כאשר אנשים הידועים לשמצה כגנבי עצים רציניים רכשו את כל המלאי בתוך שבוע, הבין אבי שיש לו משהו ממשי. "אם גנבי העצים מוכנים לשלם עבור החומר הזה, אז יש כאן משהו ממשי" מספר אבי והמשיך בתהליך הפיתוח הארוך והמתיש. היום, בידי אוליוובר מוצר הסקה העולה באיכויותיו על עץ.


הצוות

אבי לורבר

יזם חסר מנוח המוכן לבחון כל דבר מבלי להתחשב בגבולות או מה שנראה לנו, רוב האנשים, כגבולות. כמויות הגפת שראה ברחבי הגליל הנזרקות בשולי הדרך ובוואדיות לצד ההיכרות עם המקורות בהן נאמר: "במה טומנין ובמה אין טומנין? אין טומנין לא בגפת ולא בזבל ולא במלח ולא בסיד ולא בחול, בין לחין ובין יבשין." מסכת שבת דף מז, ב, משנה (כדי שלא לבצע עבודת בישול) הציתה בו, ממש כך, את הרצון לעשות מעשה. תהליך הפיתוח של המוצר היה מאוד לא פשוט וכלל התמודדות עם פיתוח מכונת ייצור, מתקני ייבוש ואחסנה, ניסיונות עם חומרים נוספים ולא מעט חבטות מתוצאות בלתי מספקות. אבי הוא בעל ניסיון רב שנים בעבודה עם חומרים בעיקר בתחום המזון.

avi

רענן בורל

רענן בא לאוליוובר מהתחום הירוק. לאחר למעלה מ-20 שנה בחברה להגנת הטבע והמשרד לאיכות הסביבה, חיפש רענן חברה קטנה, חדשנית, בעלת חזון ואופק רחב לשינוי בתחום הסביבה. לאחר זמן בתחום אנרגית רוח, פגש את אבי ואת אוליוובר, ונשבה בקסמם. הוא הצטרף לחברה מתוך כוונה לבסס את שוק המוצרים שלה בישראל, לפתח את מגוון המוצרים והשווקים שלה ולהרחיב את היקפי פעילותה במקומות אחרים בעולם.

יחזקאל קליין

יחזקאל מנהל את החברה הכלכלית בית עציון בהתנדבות. כשותף באוליוובר, יחזקאל מביא ניסיון רחב ורב שנים בניהול מגוון של חברות עסקיות. הרשימה כוללת את חברת גלאט עלים, אמגזית, עמותת התיירות גוש עציון, ניהול פארק תעשיות גוש עציון ועוד. מעבר לניסיונו העסקי הרב, יחזקאל מביא עימו ערכים של עזרה לכלל ושאיפה לבסס תשתית עסקית היכולה לשרת את הצרכים התעסוקתיים של נוער שוליים.